Sıkça Sorulan Sorular

Alın, Satın! Güvenli Alışveriş'in keyfini yaşayın.
 

Neden Güvenli Alışveriş® kullanmalıyım ?
Güvenli Alışveriş® hem alıcıya hem satıcıya güvenli bir ortam sunmaktadır. Alıcı gerçekten istediği ürünü aldığına emin olabilmekte, satıcı da parasını alabileceğinden emin olmaktadır.
Ayrıca, Güvenli Alışveriş® satıcılara satışlarını artırabilecek bir çok ekstra özellik sunmaktadır.

 
Güvenli Alışveriş® işlemlerimi nasıl takip edebilirim ?
Güvenli Alışveriş® işlemlerinizin tümünü Hesap İşlemleri bölümünden Güvenli Alışveriş menüsünden takip edebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken işlemler ayrıca size e-mail olarak da iletilecektir.
Alıcı iseniz, Alındı(Ödeme) linkinden ve/veya Satıcı iseniz Satıldı(Teslimat) linkinden tüm akışı takip edebilir ve yapmanız gerekenleri buradan yapabilirsiniz.
 
  Satış sırasında Güvenli Alışveriş®'i seçmedim. Yine de kullanabilir miyim ?
Güvenli Alışveriş®'i satış ile sonuçlanan her türlü açıkartırmanızda kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Hesap İşlemlerinizden Güvenli Alışveriş menüsüne bakmanız.
 
  Alıcı parayı ödemezse ne olur ?
Alıcı 2 gün içerisinde parayı ödemelidir. Bu gibi durumları Bize Ulaşıın linkini kullanarak bize bildirebilirsiniz.Ödeme gerçekleşmezse bu durumda ilgili alıcının kullanım koşullarındaki maddeler gereğince işlem yapma yetkisinin durdurulmasına kadar giden bir dizi önlemler alınır.
Ayrıca kullanıcı hakkında değerlendirme ve yorum yaparak diğer kullanıcıları uyarabilirsiniz.
  Alıcı aldığı ürün ile ilgili bir sorun tespit edersen ne olur?
Alıcı, ürünü aldıktan sonra 2 gün içerisinde sorun yoksa ödemeyi onaylar, sorun varsa ise Bize Ulaşıın linkini kullanarak durumu Acikalan.com'a bildirir. Alıcı ile satıcı arasındaki sorun çözülene kadar ödemeler bloke edilir.
 
  Alıcı ürünü aldıktan sonra ödeme onayını vermez ve sorun bildirmez ise ne olur ?
Alıcı, ürünü aldıktan sonra 2 gün içerisinde sorun yoksa ödemeyi onaylar, sorun varsa ise Bize Ulaşıın linkini kullanarak durumu Acikalan.com'a bildirir. Eğer alıcı 2 gün içerisinde bunları yapmaz ise Acikalan.com alıcının ürünü sorunsuz aldığını kabul eder ve satıcıya ödemesini yapar.
 
  Satıcı ürünü göndermezse ne olur ?
Satıcı alıcının parayı ödediğine dair Acikalan.com'un göndermiş olduğu e-mail mesajını aldıktan sonraki 2 gün içerisinde ürünü kargolamak zorundadır. Eğer satıcı ürünü kargolamazsa alıcıya parası iade edilir. Bu gibi durumları Bize Ulaşıın linkini kullanarak bize bildirebilirsiniz.Teslimat gerçekleşmezse bu durumda ilgili satıcının kullanım koşullarındaki maddeler gereğince işlem yapma yetkisinin durdurulmasına kadar giden bir dizi önlemler alınır.
Ayrıca kullanıcı hakkında değerlendirme ve yorum yaparak diğer kullanıcıları uyarabilirsiniz.
 
  Alıcı ile Satıcı arasındaki anlaşmazlık çözülemezse ne olur?
Böyle bir durumda Acikalan.com Güvenli Alışveriş® ekibi alıcı ve satıcı ile irtibata geçer ve sorunun çözümü için katkıda bulunur. Ancak unutulmamalıdır ki, kullanım koşullarında da belirtildiği gibi alıcı ve satıcı arasındaki itilafta Acikalan.com taraf değildir.
 
Güvenli Alışveriş®


© 2000-2005 Acikalan.com - Bir İştirakidir. Tüm Hakları Saklıdır
Bu sitenin kullanılması, Kullanıcı Sözleşmesi'nin okunup kabul edildiği anlamına gelir.